Vaesus on üksiku nägu

Suhteline vaesus on vähenenud, kuid see vähenemine on liiga aeglane ja väike.
Eesti eduloost välja lõigatud
Mõni inimene teeb viiruse suurema leviku ajal kaugtööd, tellib toidu kulleriga koju ning mõtleb, kuhu oma üle jäävat raha paigutada. Teine aga on jäänud kas tööst ilma või peab käima tööl kohapeal, kus võib olla tihedalt inimesi. Tema ei saa ka külmetusnähtudega lubada tasustamata haiguspäeva võtmist, sest leib on vaja lauale saada ning elektriarve tasuda. Nende inimeste igapäevaelu on erinev, nagu ka see, kas nad tajuvad end Eesti majanduskasvust osa saavat.
Varanduslik ebavõrdsus lõikab osad inimesed justkui Eesti eduloost välja ning see võib ühiskonda lõhestada. Millised on Eesti poliitikute ja erakondade lahendused sellele?
Varanduslik ebavõrdsus lõikab osad inimesed justkui Eesti eduloost välja ning see võib ühiskonda lõhestada.
Mõni soovib keskenduda niigi jõukate heal järjel hoidmisele või pühale eelarvetasakaalule ja lähtub põhimõttest, et „Oled vaene, järelikult oled laisk”.
Mõni teine pakub selle asemel lahkelt võimalust otsida patuoinast, keda koos vaenates võiks vähemalt viha välja elada ning kellegi teise halvustamisega end sutsu paremini tunda.
Mõni aga soovib hüvitada riigi poolt juba esimese haiguspäeva, kompenseerida elektri järsu hinnatõusu, investeerida rohkem taastuvenergia võimekusse ning kokkuvõttes liikuda edasi koos, mitte osasid Eesti inimesi maha jättes.
Kes on kes?
Viited