Eesti 200 uus esimees Kristina Kallas teatas, et tema juhtimisel võib erakond valitsusest lahkuda, kui koalitsioonipartnerid ei nõustu Kallase nõutud sisserändereeglite leevendamisega.
Konkreetselt soovib Kristina Kallas, et valitsus tegeleks „oskustööjõu toomisega Eestisse“. Haridusministri ametit pidava naise sõnul olevat Eesti 200 korduvalt vastava ettepaneku teinud ning kui seda ei võeta kuulda, siis Eesti 200 jaoks tekib küsimus, „miks me peame seda valitsust praegu toetama,“ sõnas Kallas.
Kõige huvitavam asi kogu loo juures on see, et Eesti 200 juht ise tunnistab, et töörände reeglite leevendamine võib ühiskonnas vastuseisu tekitada. „Paljudele inimestele see otsus ei meeldi, aga Eesti majanduse konkurentsivõime tagamiseks on see vajalik,“ ütleb ta.
Ometi on Eesti Töötukassas augusti lõpu seisuga registreeritud üle 49 000 töötu ning riigi ja kommertspankade värsked majandusprognoosid ennustavad töötuse mõningast kasvu lähikuudel.
Kas tõesti Eesti tööturg vajab rohkem töökäsi siin ja praegu? CVKeskus.ee värbamisjuht Grete Adler on hiljuti öelnud ajalehele Postimees, et populaarseimatele töökohtadele kandideerib üle 500 inimese.
Sellises olukorras on raske väita, et Eestis esineks arvestatav tööjõupuudus – pigem tuleb tunnistada, et hoopis tööd ei jagu juba siin elavatele inimestele.
See asjaolu Kristina Kallast ei kõiguta: tema soovib sisserändereeglite leevendamist nii palju, et on sõnades valmis ka valitsusest lahkuma.
Kas pärast Eesti 200 juhiametisse astumist peab Kallas oma sõna ja lahkubki valitsusest, näitab aeg.