Võimestamine – töötaja kuulamine teeb imesid

Harvard Business Review’ videosarjas „Uus töömaailm“ ilmus inspireeriv lugu Hubert Jolyga. Kui veebikaubamaja Best Buy oli raskustes ja silmitsi koondamistega, võeti sinna tegevjuhina tööle Hubert Joly. Ent tema ei hakanud inimesi koondama, vaid neid kuulama. Töötajate kuulamisest kasvasid välja lahendused, mis kõigepealt jätsid neile töö alles, kuid veelgi enam – see mõtteviis tagas ettevõttele edu.

Foto: kaader videost
Võimestatud ja ennastjuhtivate töötajate maagia

Kõige olulisem, mida Joly tegi, oli inimeste võimestamine. Ta kuulas eesliini töötajaid. Sai teada, mis on nende silmis tööl peamised kitsaskohad, aga ka see, mis on neist igaühe edasiviiv kirg, motivatsioon.

Lõpuks on Hubert Joly sõnul ettevõte eelkõige selle inimesed, kes töötavad ühise eesmärgi nimel. See mõtestatud eesmärk tuleb koos töötajatega sõnastada. Seejärel tuleb need kaks asja kokku panna: mis paneb inimesi tegutsema ja mis on töine eesmärk. Sellest tulenev energia ongi Joly maagia, mis pani ettevõtte taas kasvama.

Joly võtmesõna on kuulamine.
Hea juht tunnistab, et tal pole kõiki vastuseid

Kui ettevõtte tõeline prioriteet on seesama mõtestatud eesmärk, on edu vaid vormistamise küsimus. Kõigepealt tuli aga Jolyl tunnistada, et tal ei ole kõiki vastuseid – see pole märk rumalusest, vaid märk tugevast juhtimisest.

Ühtlasi tuli unustada sõna „inimressurss“. Joly ütleb, et inimesed ei ole ressurss, vaid uuenduste ja muutuste loov mootor, mida ettevõtted hädasti vajavad.

Inimesed ei ole ressurss, vaid uuenduste ja muutuste loov mootor, mida ettevõtted hädasti vajavad.

HBRi sari „Uus töömaailm“ uurib, kuidas tippjuhid tulevikku näevad ja kuidas nende ettevõtted end edu saavutamiseks muudavad.

 

Viide: hbr.org/2021/12/former-best-buy-ceo-hubert-joly

Artiklid samast kategooriast